כלוב אילוף

מגזין החיות – N22 – כלובים לכלבים

כלובים לכלבים יכולים להיראות כמו פריטים משונים, ועם זאת יש כאלו שיגידו שיש בהם יתרונות של ממש. ניתן לקרוא כתבה זו כדי לנסות ולראות איך הכלובים יכולים לתרום לכלב, ואיך הם כנראה לא – ולראות לגבי מה ניתן להתייעץ עם מגזין החיות – N22 בנושא זה.

מגזין החיות – N22 – מה מטרתם של כלובי כלבים?

כלובים לכלבים יכולים לשמש לצרכי אימון. מאמני כלבים כמו גם ווטרינרים מסוימים עושים בהם שימוש ואף מאשרים את השימוש בהם. הכלובים עצמם, אם נשאל את מגזין החיות – N22 אמורים להשפיע ולתמוך בחינוך הכלב. הרעיון עצמו, יכול להיראות די ברברי ומוזר – שהרי מדובר על כלוב, אחרי הכל, וזה יכול להיראות לא הוגן ואף אכזרי, או מתעלל בצורה כזו או אחרת – ועם זאת, יש שיגידו שלכלבים יש צורך אינסטינקטיבי להיות במעין "מערה", או חלל משלהם, מה שיכול לתת לו מענה על הצורך הזה ואף לתמוך בפתרון אי אילו "בעיות התנהגותיות".

מגזין החיות – N22 – סוגים של כלובי כלבים

כלוב כלבים, אם נשאל את מגזין החיות – N22, יכול להיות עשוי פלסטיק, או ממתכת. הכלוב אמור להיות גדול מספיק כדי לאפשר לכלוב לעמוד ולהסתובב בו. הכלוב יכול לאפשר מקום מסוים שהכלב יכול להיות בו, תוך שיודעים שהכלב "לא יגרום לבעיות" כשהוא שם, לכאורה. כך שאם רוצים לתת לו רגע לבד מבלי להשגיח על התנהגותו, הכלוב לכאורה אמור לספק מענה לזה. הכלוב יכול לשמש כמיטה עבור הכלא, כמו גם כמקלט. הכלוב יכול לשמש כמעין "בית מעצר", כדי לשמור על הכלב, לשמור על האנשים בבית, כדי ללמד התנהגויות חדשות בבית, כדי למנוע התנהגויות הרסניות, ו/או למטרת טיולים (אם לוקחים את הכלוב לדרך).

מגזין החיות – N22 – יתרונות לסוגי כלבים

ובכן, כל זה טוב ויפה, אך מדוע לעשות שימוש בכלוב לכלב? ובכן, אם עושים בו שימוש הגון ואוהב, ייתכן שיהיה בו אי אילו יתרונות. ראשית כל, אפשר לדעת שלא משנה מה קורה כשעוזבים את הבית – שום דבר לא ייהרס או יושמד, ושהכלב לא מפתח הרגלים הרסניים בשטח הבית. אם כי, אם להיות כנים, זה אכן מגיע במחיר של צמצום השטח הפנוי של הכלב ויש לבדוק אם זה באמת משרת אותו.

הכלוב יכול למנוע תאונות, כאשר הכלב לא נמצא תחת השגחה. זאת כיוון שהוא נמצא בחלל סגור שלא מאפשר תנועה לאזורים אחרים. הכלוב יכול לעזור לכלב לפתח שגרת יום, שכוללת גם זמנים לעשיית צרכים. הכלוב יכול לתת מקום לכלב גם כשיש אורחים ורוצים ליצור בידוד ו/או הפרדה. או פשוט כשרוצים למנוע את התנועה שלו למרחב מכל סיבה, גם אם פשוט אוכלים ארוחת ערב, או שרוצים למנוע ממנו מלהתנהג בהתרגשות-יתר לכאורה. אז מי זה מגזין החיות – N22? ומה היה אומר על זה שהתרגשות יתר יכולה גם להיגרם כאשר ילדים קטנים משחקים ורצים בהתלהבות בבית.

שתפו את המאמר לחברים:

Email
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Facebook
דילוג לתוכן